Připravme se.

Milí přátelé,

moc na vás všechny s Pavlem myslíme a jasně, raději bych psala o jiných věcech, ale život nám připravuje stále nějaké výzvy a má to tak být. Jinak bychom se nic nenaučili. A tak potřebujeme se nebránit, nebýt v úzkosti, potom to půjde mnohem lépe. 🙂

Už delší čas vám  naznačujeme, že se máte/máme připravit na budoucnost.

 

Ta příprava je dvojí. LÁSKA K BOHU a PŘILOŽIT RUKU K DÍLU.

  1. Láska k Bohu a být přesvědčeni, že to, co se děje, je součást života zde na Zemi. Je to vývoj, je to naše lidská zkušenost a máme se teď ukázat, jak na tom jsme. Napíšu teď ,s prominutím, tak jak to cítím…jestli jsme posery, jestli jsme sobci nebo jestli jsme stateční a jdeme, i když se zatajeným dechem, vstříc budoucnosti s vědomím, že za našimi zády, v našich tělech i duších žije Bůh. Že venku je někdo kdo nám dlouho ubližuje a stále chce ublížit. A i když venku zuří bouře, tak my stále důvěřujeme Bohu a milujeme ho.

Ne tou slepou slabošskou důvěrou, že mě ON zachrání a nic se mi nestane. A pak jsme zlí, že nebylo „po našem“.

„Jen ať se nám nic nestane“.

Co to ve skutečnosti znamená? Je to pochopení, pokora, odevzdání do proudu vědomí života? Ne ne, je to odpor, tlak, chci aby bylo po mém. Odpor ke svému životu, k tomu proudu dějů a situací a potom si přitahujeme odpor a něco, co působí následně proti mně. Takhle to probíhá.

Moji milovaní, nezapomeňme, pokud budeme v tomhle odporu, budeme velice rychle propadat strachu, malomyslnosti a beznaději. A TOHLE JE TA ZKOUŠKA. 

Proto nebuďme posery. Může se stát cokoli, scénářů je plno. Skloňme se před proudem života, tedy před Bohem a nechtějme zoufale, aby  se to všechno dělo jinak. Protože z nějakého důvodu se to děje takhle. Berte všechno tak jak je a zařiďte se podle toho. Je to o tom, že budeme potom proplouvat.

 

  1. Přiložme ruku k dílu a zajistěte si věci, které vám pomohou přečkat těžký čas, který teď brzy může nastat. Předpokládejte, že nebude žádný zdroj energie. Jen předpokládejte bez paniky, jen proto, abyste si uvědomili, co všechno by se vám v tu chvíli mohlo hodit. Svíčky, vodu, konzervy, spacák, plynový turistický vařič, zásobu plynových kartuší apod….a mluvte s přáteli, možná mají kamna a pokud máte s nimi vybudovaný dobrý vztah, tak vás jistě uklidní, že v době nejvyšší nouze můžete přijít k nim a přečkat společně těžké časy. Nespoléhejte se na nikoho, pouze na sebe. A připravme se pomáhat si. I to může být, v těch složitých situacích, krásné.

 

Promlouvejte s Bohem. Proste ho pomoc, ale tak, že netrváte a nelpíte na ničem. Že vše odevzdáváte do jeho rukou, že ON je pro vás tím bezpečným proudem, po kterém chcete plout.  Ale přiložte ruku k dílu. Ať si máte na čem uvařit teplou polévku.

PS: jsme přesvědčeni, že záchranu světa od současné politiky nemůžeme očekávat, nikdy se to nestalo, i přesto držíme palcem novým lidem, kteří, z naše pozorování, mají srdce otevřená a pouštějí do současné situace úplně nový vzduch, proto jim z celého srdce přejeme, aby se jim jejich snaha podařila a současná vláda skončila.

 

Přátelé, opatrujte se a buďte šťastní 🙂

Komentáře

Přidat komentář